GMINNY MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO I IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

Utworzono dnia 03.02.2019

W dniu 1.02.2019 w Szkole Podstawowej w Kostarowcach został rozegrany Gminny Turniej Tenisa Stołowego Igrzysk Dzieci (klasy 4-6) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy 7, 8 i 3 gimn.). Miejscem rozgrywek była sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej w Kostarowcach. Turniej był skierowany do młodzieży szkolnej Gminy Sanok, zgłosiło się 26 drużyn w kategorii dziewcząt i chłopców z 8 szkół. Organizatorem była Szkoła Podstawowa w Kostarowcach. Współorganizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku, który ufundował puchary i nagrody dla najlepszych szkół w danych kategoriach oraz dyplomy dla wszystkich szkół.

Spotkanie rozpoczęło się  powitaniem przez Panią Dyrektor SP Kostarowce - Beatę Fedyń wszystkich na sali, wyjaśnieniu celu jakiemu jest poświęcony i ogłoszono otwarcie imprezy sportowej. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało także o kolejności rozgrywek w poszczególnych kategoriach. Zawody były rozgrywane systemem pucharowym.

Uczestnicy turnieju mieli do dyspozycji 4 stoły, przy których zaangażowano 4 sędziów. Wraz z nauczycielami wf czuwali oni nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju, a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników, co bardzo cieszyło organizatorów oraz prezentowaną przez nich postawę fair-play.

Kolejność chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej (kl. 7, 8 i 3 gimn.):

I miejsce SP Falejówka

II miejsce SP Załuż

III miejsce SP Kostarowce

IV miejsce SP Trepcza

V miejsce SP Prusiek

VI miejsce SP Srogów Górny

VII miejsce SP Pakoszówka

Naszą szkołę reprezentowały 2 składy: chłopców i dziewcząt w składzie: W. Łonyszyn, J. Kopyrko, D. Tomaszek, K. Tylka. Sereczne gratulacje!!!!

Tenis stołowy

Utworzono dnia 21.02.2019, 11:38