25 maj klasy 2-3 i oddział 0-wy wraca do szkół

Utworzono dnia 20.05.2020

Zalecenia dla szkół i nauczycieli Od 25 maja do szkół wracają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla dzieci z klas I-III.

W związku z tym GIS przygotował rekomendacje dla szkół, do których należy się stosować, gdy dzieci wrócą już do ławek.

Przy wejściu do szkoły prosimy by nie kumulować się w jednym miejscu a w szatni znajdowały sie 2 osoby.

Należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności (m. in. osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).

Uczniowie przychodzą w maseczkach podczas zajęć i zajęciu miejsc w ławkach tą maseczke będzie można zdjąć.

Uczniowie muszą siedzieć w pojedynczych ławkach w odległości przynajmniej 1,5 metra od siebie.

Nie mogą też wymieniać się przyborami szkolnymi. Żadnego pożyczania długopisu, ołówka czy kartki z zeszytu.

Co ważne, uczniowie nie mogą przychodzić do szkoły, jeśli w ich domu jest osoba chora lub przebywająca w kwarantannie.

Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną. Uczniowie do szkoły są przyprowadzani/odbierani przez osoby zdrowe.

Jeżeli dziecko przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować je w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem min. 2 m odległości od innych osób i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów w celu pilnego odebrania ucznia ze szkoły.

Będzie mierzona temperatura w szkole termometrem bezdotykowym po wyrażeniu pisemnej zgody przez rodzica.

Jeśli chodzi o higienę, to służby zalecają każdorazową dezynfekcję rąk przy wejściu do szkoły.

Przy wejściu znajdować się będzie odpowiedni do tego celu płyn dezynfekujący, a dzieci już podczas zajęć regularnie myć ręce wodą i mydłem.